WeCreativez WhatsApp Support
7/24 DESTEK HATTI
Merhabalar, Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Projects

Su Kaçağı Tespiti

Bir anda ortaya çıkarlar ve oldukça can sıkıcı bir durumu beraberinde getirirler. Evet, doğru tahmin ettiniz su kaçağından bahsediyoruz.Bu durumda derhal su kaçak tespiti yapılarak hızlı bir müdahale gerekir.

Aksi takdirde buradan sızan su ya kaçağın yaşandığı yere veya alt katlara doğru ilerleme gösterir. Dolayısıyla eğer su kaçağının yaşandığı yer bir bina ise alt komşuların bundan etkilenmemesi söz konusu değildir.

Su kaçağının yeri tespit etmeye yarayan görüntüleme cihazlarının müdahale sırasında ortaya çıkacak maliyeti son derece minimum seviyeye düşürdüğünü bu noktada hemen belirtelim.

Su Kaçak Tespitinin Ardından Tamirat ve Tadilat İşlemi Başlıyor.

Eski yöntemlerle patlamış bir su borusunun yeri tahmini olarak kırma ve kazma işlemleri ile bulunmaktaydı. Artık teknoloji harikası termal cihazlar yardımıyla su kaçak tespiti çok hızlı bir şekilde yapılarak ardından hemen müdahaleye geçilebilmektedir.

Böyle bir durumda profesyonel su tesisatı firmamızı aramanız yeterli olacaktır. Hızlı ve seri bir şekilde problemin yaşandığı yere gelerek son derece gelişmiş teknik donanımımız ile sorununuzu kalıcı olarak çözüyoruz.

Bu tarz problemler yaşayan değerli müşterilerimize uygun fiyatlar sunan kuruluşumuz müşteri memnuniyetini referans olarak kabul etmektedir.

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Bursa  Gideri Açma servisi olarak tıkalı lavabolarınızı en iyi hizmet ve  en ekonomik şekilde açıyoruz. Lavabonuzda var olan tıkanıklıkları gidermek için bazen bazı kimyasallar kullanılmaktadır. Bu kimyasallar dikkatli kullanılmadığı taktirde ciddi sağlık sorunları çıkarmaktadır. Bunun için bu tarz kimyasal lavabo açıcıları kullanırken çok dikkatli olmak gerekecektir. Bazen kullandığınız bu kimyasallar da yeterli gelemeyecek ve bir türlü lavabonuz açılmayacaktır. İşte tam o sırada firmamız devreye girmekte ve ihtiyacınız olan yardımız sizlere gayet profesyonel bir şekilde ulaştırmaktadır.

Bursa servisimiz  her zaman sizlere bir telefon kadar bir alo kadar yakınınızda. Bunun için sitemizdeki  yazılan telefon numarasını aramanız yeterlidir. Hemen bizi arayın hemen  arızanın olduğu yere ekiplerimizi gönderelim.  İster iş yeri olsun ister konut bizim için hiç fark etmez. Bize bir alo demeniz yeterli olacaktır. Tıkalı Lavabo Gideri Açma Bursa servisimiz  lavaboları açmak için en teknolojik aletler kullanmaktadır. Bu anlamda  bir de güler yüzlü hizmet anlayışı eklenince  sorununuz sorun olmaktan çıkmaktadır. Bursada gider açma konusunda uzman ekibimizle tanışmanızı öneriyoruz. Bursa  tıkalı gider açma tuvalet gideri açma Bursa da aynı zamanda tıkalı banyo  gideri açma gibi hususlarda tam bir profesyoneliz. Gelin bir an önce bizi arayın hemen tıkanmış  lavabonuza müdahale edelim. Firmamız bursa firması olup başta nilüfer ilçesi olmak üzere Bursa’nın tüm merkez ilçelerinde hizmet vermektedir. Tam bir profesyonel kadro ile tanışmak için bizi arayınız. Hizmetlerimizden kesinlikle memnun kalacağınızı umuyoruz. Pek çok müşterimiz hizmetlerimizden çok memnun kalmışlardır.Bursa tıkalı gider açma ekibimiz tam bir profesyonel  ekip  olarak görev bilincindedir.Hemen bizi arayın ve tıkalı gider açma konusunda sizlere en iyi hizmeti verelim. Bursanın en iyi firmasıyla çalışmak için hemen telefonlarımızı arayabilirsiniz. Tıkalı lavobonuz artık kabusunuz olmasın. Bunun için biz varız. Hem de güler yüzlü bir ekip sizi beklemekte. Tıkanmış lavobolarınızla birlikte eğer varsa tıkanmış olan banyo giderlerinizi ve tuvalet giderlerinizi de açmaktayız.  Bursa tıkalı gider açma tıkalı banyo gideri açma ve tıkalı tuvalet wc gideri açma  gibi hususlarda en iyi hizmeti sizlere sunuyoruz. Hemen bizi arayınız.

Pimaş Boruları Açma

Pimaş açma işlemleri tamamen kırma dökme tadilat gerektirmeden gelişmiş teknolojik ekipmanları en iyi şekilde değerlendire bilen profesyonelce yapılmaktadır. Geçmiş zamanlarda bu işler gerçekten çok zorlu bir süreçti. Daha önceleri tıkanıklığı bulmak için bir çok yer kırılırdı. Bu işlem günlerce sürer, büyük sıkıntılar ve masraflarla sorun çözülürdü.

Klozet ve tuvaletlere atılan her türlü bez ve tuvalet kağıdı gibi maddeler pimaşta tıkanmaya yol açmaktadır. Tıkanıklık açma işlemleri daha önceki senelerde tesisat sistemini komple kırılarak onarılması gibi ilkel yöntemlerle yapılmaktaydı. Pimaş açmak için son teknoloji geliştirilmiş robotcihazlar ile tıkanıklık kolayca tespit edilip kırmadan dökmeden açıktaki bir pimaş hattı ağzından gönderilerek tıkanıklık etrafı pisletmeden açılabilmektedir.

Pimaşınızın içine gönderilen robot cihaz tıkanıklığa ulaştığında zorlanmalar başlar. Robot cihazın pimaş içerisinde ki tıkanıklığı parçalayan düzenekleri yavaşça cismi parçaladıktan sonra rögara gönderilir. Hattınızın içinde tuvalet kağıdı ve bez gibi pimaşı tıkayan cisimlerin robot cihaz kendine sararak kolayca pimaşınızdan dışarı çıkartır. Pimaş gideri açma işleminde kesin çözüme ulaşmak için tıkanıklığınız açıldıktan sonra pimaş hattınıza kamera gönderilerek tıkanıklığın açılıp açılmadığın dan emin olunur. Eğer tıkanıklığınız açılmadı ise, açılmayan bölge kamerayla tespit edilir ve tekrar robot cihaz gönderilir. Böylece profesyonel ekipmanlarımız ile kesin çözüme ulaşmaktayız.

Pimaş açma işleminde kamera kullanımı kalite farkı olarak özellikle kendini öne çıkarmaktadır. Yapılan bu işlem yani robotla pimaş açma bir çok yeri kırıp dökmeden, etrafı pisletmeden zaman kazandırdığı için sizlere çok yararlı bir çözüm olmakla birlikte bir çok firma tarafından kamera sistemi kabul edilmiştir. Kamerayla pimaş açma sorunun uzun süre tekrarlanmaması için uygulanan bu çözüm çok az firma tarafından kullanılmaktadır.

Tıkalı pimaş açma işlemi robot cihaz ile açıldıktan sonra kanal yıkama aletleriyle basınçlı su veya ilaçlı su uygulanarak tüm gider hattınız temizlenir. Pimaş tıkanıklığı sorunu uzun sürmesi sonucu su baskınlarına sorunun dahada büyüterek içinde çıkılmaz bir hal alıyor. Dolayısıyla tıkanıklık sorunu yaşadığınız da ucuz yerlerden hizmet almak yerine bu gibi tıkanıklık konusunda profesyonelleşmiş kurumsal şirketlerle çalışmanızı öneririz.

Atık su pimaşların da tıkanıklık yaşanmasının sebebi çoğunlukla tuvalete atılan tuvalet kağıtlarından kaynaklanmaktadır. Bir de yanlış ve bilgisizce tesisat sisteminin yapılmasından kaynaklanmaktadır. Atık su gider boruları döşenirken kesinlikle kapalı dirsek kullanılmalıdır. Kapalı dirsek yerine açık dirseklerle dönüş yapılmalıdır. Atık su tesisat boruları döşenirken kat arası yatay hatların uzun olmaması gerekmektedir. Dikey hatla yatay hattının arasını kısa tutarak ve eğim vererek döşediği takdir de pimaş içerisinde su bekleme yapmayarak pisliği alır götürür ve pimaş tıkanıklığı yaşanmaz. Yatay pimaş hatlarına en az %2 eğim verilmelidir.

Yemek firmaları, oteller ve restoranlar da ise yağlanmadan dolayı sık sık tıkanıklıklar yaşanmalıdır. Özellikle eğimsiz ise tıkanıklık kaçınılmaz olur su ile birlikte giden yemek atıkları yani yağlar zamanla borunun içinde yapışarak ve birikerek kireçlenme ve tortulaşma yapıyor bu da pimaş tıkanıklığına yol açıyor. Bu gibi firmalar da tıkanıklık çalışması yapıldıktan sonra yani tıkalı pimaş açma işleminden sonra özel basınçlı su makinemiz ve özel kimyasallarla pimaşınıza zarar vermeden temizliyoruz. Yapılan bu işlemler de tıkanıklık sürecini bir hayli uzatıyor.

Tıkalı Pimaş Açma

Pimaşların tıkanması gündelik hayatta yaşanan sıradan sorunlardan biri haline gelmiştir. Fakat hala yanlış yöntemleri kullanmakta ve gereksiz yere fazla masraf yapmaktasınız. Yanlış çözümler üretmek yerine uzman bir firmadan yardım almanız sizin için çok iyi olacaktır.
Tıkanıklık durumlarında pimaş açıcı özelliği olan birçok maddenin aslında var olan sorunun çözümünden çok geçici bir rahatlama ile problemin daha ciddi boyutlara taşınmasına neden olan ürünler olmaktadır. En iyi markanın bile çok ucuza bulunabildiği bu ürünler aslında pimaş giderlerinde meydana gelen tıkanıklık ya da kaçak gibi problemlerin en başlıca nedeni olmaktadır. Çünkü içerdiği yoğun kimyasalın yakıcı etkisi sonucunda boruların hasarlı durumunun daha fazla artmasına neden olup bir müddet sonra kalan artık maddelerin de taş gibi sertleşerek gider borusunun tamamen kapanmasına neden olur. Kırmadan pimaş tıkanıklığı açma robotu sayesinde profesyonel eleman ve ekipmanlarımız ile pimaş borularda meydana gelen tıkanmaları kırmadan dökmeden açıyoruz. Halk arasında kanalizasyona bağlanan atık su gider borularına pimaş adı verilir. Pis su pimaşlarınızın içine atılan katı atıklar kalın peçeteler bez parçaları tuvaletinizi veya lavabonuzu bir süre sonra tıkar.

Sular lavabonuzdan dışarı çıkana kadar hiçbir şey anlamazsınız gelişen teknoloji ile tesisat sektörü de yenilendi. Yurt dışında özel olarak üretilen bu makineler artık Türkiye de oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Kanal açma makineleri olarak adlandırılan bu cihazlar boru içinde tıkanmaya yol açan atık maddeleri parçalayıp kanal borusuna göndermeye yarar. Yüzeyden zemine zarar vermeden etrafı kirletmeden çalışan pimaş açma makinesi borunuzun içindeki tam tıkanıklığı bulur ve temizler. Tıkalı tuvalet ya da banyo pimaşını etrafa zarar vermeden açmanın yöntemleri de vardır. Tıkalı pimaşın noktasal olarak tespiti yapılıp tamiri yapılır. Tıkalı bölgenin yer tespit işlemi çok fazla yerin kırılmasının önüne geçmiş olur. Ayrıca gönderilen kamera sayesinde atık su giderlerinin içerisindeki problemi de görmüş olursunuz.

Tıkanan pimaş giderinin içerisine robot makine (kanal açma makinesi) gönderilerek hiç bir yer kırılmadan tıkanıklık açılır. Tıkalı bölgedeki yağlanma veya katı atıkları parçalayıp kanalizasyon borusuna gönderir.

Yüksek basınçlı yıkama makineleri ile pimaşların içerisindeki yağlanma çözülür. Bu genelde yemek firmaları, oteller ve restoranlarda devamlı yaşanan problemler arasındadır. Bulaşıklar yıkanırken birçok yağ benzeri atıklar gider borularından ana kanal borularının içerisine tahliye edilir. Ana pimaş tesisatta sıkıntı olmayabilir fakat lokal borularda aşırı yağlanma meydana gelebilir.

Pimaş tıkanıklığı sizin için sorun olmaktan çıksın. Eski yöntemlerle uğraşmayı bırakın. Eski yöntemler yerine modern teknoloji ile kısa sürede ve masrafsız kırmadan dökmeden halledelim. Bizimle 7/24 saat iletişime geçebilirsiniz.

 

Su Tesisatı Tamiri

Sıhhi tesisatı kurulumunda kullanılan malzemeler ve tesisatın kurulacağı yer sayısı maliyeti etkileyen temel faktörlerdir. Su tesisatında kullanılan ve kesinlikle kaliteli olması gereken malzemelerin başında borular gelir. Boru tercihinde müşteri hiçbir zaman ucuza kaçmamalıdır. Maliyeti düşük, kalitesiz boru kullanmak çok büyük sıkıntılara yol açabilir. Özellikle eski yapılarda kullanılan galvaniz borular belli bir süre sonra paslanıp çürümektedir. Bu da borulardan su sızıntılarına ve musluklardan paslı, pis su akmasına neden olacaktır. Bu durum anlaşılması zor ve sağlık için tehlikelidir.

Su tesisatı boruları bina duvarlarına gömülü olduğu için olası bir arızanın giderilmesi için öncelikle suyun hangi noktadan sızdığı bulunmalıdır. Ardından kaliteli ve işinde ehil olan bir tesisat ustasına başvurularak sorun giderilmelidir. Firmamız su tesisatınızın tamiri konusunda sizlere profesyonel  veriyor.

Petek Tıkanıklığı Açma

Bursa ilinde hizmet vermekte olan firmamız ısınmayan peteklere hızlı, uygun fiyatlı ve kesin çözüm sunmaktadır. Makine ile petek temizleme için hemen aramak 0541 596 17 13 numarasından ulaşarak gün içerisinde petek temizleme hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Petekler ve tesisat boruları içerisinde, ısınmanızı sağlayan su zaman geçtikçe pas, bakteri ve organizmaların etkileri ile kararır ve kıvamlı bir hal alır. Kombi ve peteklerin içerisinden geçen bu su, peteklerinizin içerisinde tabakalaşma yaparak ısınmanızı engeller, peteklerin alt kısımlarının soğuk kalmasına, bazı peteklerin hiç ısınmamasına sebep olur.

Peteklerin ısınmamasının yanı sıra bahsetmiş olduğumuz bu balçık kıvamlı su kombinizin içerisinden geçerken özellikle eşanjör, sirkülasyon pompasının arızalanmasına sebebiyet vermektedir.

Petek temizleme, hızlı ve rahat bir sirkülasyon sağlanmasının yolunu açar. Her yıl kış mevsimi öncesi petek temizleme ve kombi bakımı yaptırarak, doğalgaz faturalarından tasarruf sağlayabilirsiniz.

Banyo Giderleri Açma

Banyo tıkanıklıkları genelde tuvalet, lavabo, pimaş ve çamaşır makinesi giderlerindeki tıkanmalardan meydana gelmektedir. Banyo giderlerinden su gitmez, çamaşır makinesi gideri geri taşar ve kabusa dönüşen tuvalet tıkanıklıkları da sizin için oldukça can sıkıcı bir hale gelir. Tıkalı banyo, duşakabin, küvet, tuvalet ve lavabo tıkanıklarını kısa sürede cihazla açıyoruz.

Neden Banyo Giderleri Tıkanır ?

  • Çamaşır makinesi hortumundaki filtre zamanla ucundan çıkabilir ve çamaşır makinesi sıkma konumunda çıkan atık sular, iplik ve bez parçaları, düğme ve madeni paranın direk gidere gitmesiyle gideri tıkar.
  • Tuvalet gideri ise, içine atılan erimeyen ıslak medillerden, kalitesiz çokça atılan tuvalet kağıtlarından, poşetlerin gidere atılmasından tıkanırlar, bazen de giderdeki yanlış eğimlerden tıkanabilirler.
  • Lavabolar ise, sabun artıklarından, kıl ve saç gibi atıklardan tıkanmaktadır. Tuvaletlerde olduğu gibi, lavabo giderleride usta hatalarından ötürü yani gider hatlarının yanlış kurgulanmasından, eğim verilmemesinden sık sık tıkanabilmektedir.
  • Küvet ve duşakabin gibi yerlerde ise, giderdeki süzgeçlerin olmaması, katı atıkların gidere ulaşması ile tıkanıklık oluşturabilmektedir.

Banyo Tıkanırsa Tadilat Gerekir mi ?

Geçmiş zamanlarda evet gerekirdi, çünkü cihazlar yerine alet edevat ile açılmaya çalışılır, tıkanıklığın yeri kırılarak bulunabilirdi. Şimdi ise Türkiye’de sadece bir kaç firmada bulunan, kameralı görüntüleme cihazları, tıkanıklık açma robotları ile tadilatsız bir şekilde banyo tıkanıklıkları açılmaktadır.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvaletlerde yaşanan tıkanıklıklar için tıkanmış tuvalet açma işlemi uygulanmaktadır. Bu işlem esnasında özellikle günümüzde robotla tuvalet tıkanıklık açma yöntemine başvurulmaktadır. Bu işlem sayesinde kırıp dökme yapılmadan kameralı robotla açılan tuvalet tıkanıklığı açma sağlanmaktadır. Ve tuvalet içerisine gönderilen aletlerle logar temizliği yapılmaktadır. Bu temizliğin ardından tuvalet sorunu ortadan kalkmaktadır. Ayrıca sifon da rahatlıkla kullanılmaktadır.

Tıkanan tuvaletlerinize bilinçsiz müdahaleler unutmayınız ki tesisatınız da hasar yaratabilir ve daha büyük problemler ile karşılaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bu gibi tuvalet tıkanıklığı durumlarında Bursa tuvalet tıkanıklığı açan firmamız ile iletişime geçmek olacaktır.

Tıkalı Tuvalet Gideri Temizleme

Günümüzde robot makineler sayesinde etkin bir tıkanıklık giderme sağlanıyor. Eski yöntemleri kullanarak tıkanmış tuvalet gideri açmak yeterli değildir. Bu yüzden tıkanmış bir tuvalet giderini açmada kameralı makineleri kullanmak gerekir. Robotla yapılan tıkanıklık giderme işlemleri kısa sürdüğü gibi daha kalıcı bir kullanım sağlar. Ayrıca evde kırma dökme yapmaya da gerek kalmaz.

Bursa Gider Açma Servisi Tuvalet Tıkanıklığı Açma iş yeri ve evlerinizde tıkanan tuvaletlerinizi açmak için ve tuvaletiniz tıkandığında işlerinizi çağa ayak uyduran son teknoloji ekipmanlarımız ile etrafı kirletmeden, dökmeden, kırmadan yapmaktayız. Değerli müşterilerimiz profesyonel anlamda Bursa Gider Açma Servisi Tuvalet tıkanıklığı tesisat değişimi ve tıkanmış tuvaletlerin açılması konusunda uzman kanal açma firmalarıdır

Bursa ilinde hizmet vermekte olan Bursa Gider Açma Servisimiz diğer firmaların arasında en uygun ve en iyi kalitede hizmetler vermektedir. Tıkanan arızalanan tuvaletlerde parça değişimlerini ucuz malzemeler ile yapıp tekrar arızalar yaşanması yerine ve ileri ki zamanda aynı arızaların tekrarlanmaması için kaliteli malzemeyi en uygun fiyatlarla temin eden firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Bursa Gider Açma Servisi Tuvalet Tıkanıklığı Açma iş yeri ve evlerinizde tıkanan tuvaletlerinizi açmak için ve tuvaletiniz tıkandığında işlerinizi çağa ayak uyduran son teknoloji ekipmanlarımız ile etrafı kirletmeden, dökmeden, kırmadan yapmaktayız. Değerli müşterilerimiz profesyonel anlamda Bursa Gider Açma Servisi Tuvalet tıkanıklığı tesisat değişimi ve tıkanmış tuvaletlerin açılması konusunda uzman kanal açma firmalarıdır

Logar Kanalı Açma

Tıkanmış olan kanalizasyon hatlarını, her hangi bir zarar vermeden robot cihazlarla açıyoruz. Bu iş için geliştirilmiş olan özel su altı kameralarıyla tıkanma sebebini müşterilerimize gösterip bir kopyasını da teslim ediyoruz.

Kanalizasyon, atık ve temiz su tesisat sorunları yaşıyorsanız profesyonel bir yardım almanızın zamanı gelmiş demektir. Ev ya da işyeri gibi tüm binalarınızda toplanan atık suların istenilen alana akıtılmasını sağlayan kanalizasyonda meydana gelen bir tıkanıklığın ciddi rahatsızlıklar verebileceğini unutmayın.

Kanalizasyon tıkanıklığı, yoğun kullanıma bağlı olarak zaman zaman tıkanarak size sıkıntı yaşatabilir. Konut, işyeri, site gibi yaşam alanlarındaki problemli pis su atıkları, ve bunları şehir hatlarına bağlayan kanallara ait tıkanıklıkları boru tıkanıklığı işlemlerini, kırıp dökmeden, teknolojik aletlerle görüntüleyip açabilirsiniz. Yağ, kir tabakası oluşmuş boruların temizlenmesi, kök, paçavra, saç gibi birikintilerin yarattığı tıkanıklıkların açılması işlemi için doğru firmayla çalışabilirsiniz.

Atık su gideri tıkandı veya kanalizasyon borusu açma gibi genel çağrılar alan firmamız, bu konuda ki deneyimlerini kullanarak robotla kanal açma konusunda uzmanlaşmıştır.

İmalattan ya da tıkanmalardan dolayı oluşan su sızıntılarını önlemek, Kanalizasyon giderlerini tahrip etmeden açma, atık su hatlarının temizlenme işlemlerini kısa sürede halleden firmalar sayesinde rögarlarda yaşanabilecek sorunları da önleyebilirsiniz. Özellikle kanalizasyon açma, çok yağmur yağdığı anlarda, tıkanıklıkların da etkisiyle gerçekleşen su taşkınları, rögar kapaklarının açılması gibi olaylarla karşılaştığınızda kanalizasyonda meydana gelen tıkanıklıkları açma için işinin ehli uzmanlara başvurmalısınız. Bu konuda kanalizasyon tıkanıklık açan firma ile çalışmak sorunlarınızı çözümü için en etkili alternatif olacaktır. Kanalizasyon tıkanıklığı konusunda İstanbul`un tüm bölgelerine servis hizmet veriyoruz.

kanalizasyon açma,  kanalizasyon gideri gibi şehir içi alt yapı alanlarında periyodik olarak yapılması gereken kanalizasyon temizleme işlemidir, Yapılmadığı takdirde tıkanmalara neden olur. Uzman ekipler sayesinde özel görüntüleme cihazlarıyla tıkanıklığın nedeni belirlenir, basınç sistemiyle ve son teknolojik aletlerle tıkanıklıklar temizlenir.

Pis su atıklarının yarattığı sorunlardan kurtulmak için aldığınız profesyonel, donanımlı müdahale ekipleri sayesinde kanalizasyon tıkanıklığı açma ve onarımı, drenaj borusu ve sistemi tıkanıklığı açma, kanalizasyon gideri açma hizmetlerini kısa sürede uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Kanal Açma

Kameralı kanalizasyon açma kurumsal firmalar tarafından yapılmalıdır. Firmamızda herhangi bir şekilde kazı işlemleri olmadan, logar hatlarına insan gönderilmeden, tıkanıklık açma çalışması gerçekleştirilir. Kameralı robotlarımız boru içerisine gönderilirken daha sağlıklı görüntüler almamızı sağlar, bu sayede insan hayatı tehlikeye atılmamış olur.

Kamaralı robotların göndermiş olduğu bilgileri inceleyen ustalarımız, kanal açma robotu ile olaylara müdahale etmeye başlar. Kanalizasyon logar açma işlemleri bu sayede kırıp dökme kazma gibi işlemlerden uzak bir şekilde yapılırken paranız cebinizde kalır ve insan sağlığı tehlikeye atılmamış olur.